Ledena past (Frozen), 2010
Obupno dolgočasno. Ocena: 2. Grozljivka. Na sporedu v Koloseju.
Režija: Adam Green
Igrajo: Emma Bell, Shawn Ashmore, Kevin Zegers, Ed Ackerman
Ledena past je uro in pol dolg film o treh študentih, ki jih v nedeljo zvečer pozabijo na sedežnici smučišča, ki obratuje samo ob vikendih. Ker nihče izmed njih ni Rambo, skok seveda ni najboljša rešitev, pa tudi plezanje po žici do najbližjega nosilnega droga je precejšen podvig. In da ne bi postalo dolgočasno, se pojavijo še volkovi.
Čeprav gre za zanimiv koncept, je sam film razvlečen in, kar se tiče realističnega prikaza zmogljivosti človeškega telesa, tudi znanstvena fantastika.
Vseeno je Ledena past nekako nad povprečjem grozljivk zadnjih let, saj je treba priznati, da so tako liki kot zgodba koherentni in plastični. Tudi dialogi niso pretirano slaboumni, če že niso zanimivi, igralsko pa se mladi talenti obnesejo celo nad povprečjem igralcev v tem žanru. A to je dvorezni meč, saj prav poskušanje iz poceni, samoironične grozljivke narediti dramo o preživetju tisto, kar film naredi dolgočasen.
Precej ljudi ima strah pred višino in torej tudi vožnjo s sedežnico oziroma podobnimi napravami. Nekateri med njimi bi lahko bili ob ogledu Ledene pasti celo prestrašeni. A, kljub pobožnim željam režiserja in scenarista Adama Greena, Ledena past ni Žrelo belih strmin, ne glede na to kolikokrat glavni junaki omenijo ta kultni Spielbergov film.
Prvič objavljeno v Vikendu januarja 2011.
Napovednik:
Propagandno sporočilo: Če bi junaki filma svojo bordersko in smučarsko opremo nabavili v Out of Limitz (aktualna ponudba tukaj na desni), bi se zagotovo rešili s sedežnice brez praske.
